ZAJÍMAVOSTI
Na této stránce bychom Vám chtěli ukázat několik zajímavostí ohledně plemene Cane Corso nejen od nás ale i ze světa.


Dotazník o povahových vlastnostech CC

"Tento dotazník je anonymní, data budou vyhodnocena pouze jako celek a slouží ke statistickému vyhodnocení pro účely diplomové práce.
Pro každého psa je nutno vyplnit nový dotazník."

VYPLNIT DOTAZNÍK

Děkuji za spolupráci, Bc. Karolína Novotná.
Pro jakékoli dotazy mě můžete informovat na adrese KajovaN@seznam.cz.

 


 

On-line anketa o stavu populace Cane Corso v Evropě

Ve spolupráci CHS Of Bajer a dalších chovatelů v Evropě vznikl tento link s anonymní anketou o zdraví našich CC. Prosíme, při vyplňování buďte objektivní, je to prozatím jediná podobná anketa o stavu populace CC v Evropě!

http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=dac79fd2-9d09-45db-bac9-5c5fedaebb25

 


"1 METR"

Dobrý den,
v poslední době jsme svědky aktivity poslance Tejce ohledně vytvářeni "PSÍHO ZÁKONA".

Většině kynologů není takové počínání lhostejné, a proto pro lepší informovanost veřejnosti zpracovala občanská iniciativa s názvem "1Metr" dokumenty popisující situaci kolem psích zákonů (k měsíci dubnu 2008). Zvláště pak k iniciativě poslance Jeronyma TEJCE.

ZDE najdete 2 přílohy (pdf.):
1) Stanovisko ČMKU
2) Návrhy poslance Tejce s podrobnou oponenturou jeho tvrzení

Lze očekávat další střet s některými poslanci, podobně jak se dělo v roce 2001 i v roce 2003 a s tím související mediální kampaň spojenou s negativními ohlasy části nekynologické veřejnosti. Proto je dobré být připraveni.

Přiložené materiály potvrzují stanovisko ČMKU z 26.3.2008 o tom,že dalšího zbytečného zákona není třeba. Dále nabízí podrobné seznámení s problematikou a jistě budou vhodné i k rozšíření pro členy klubů, organizací atd..

Všechny dokumenty jsou jako celek volně šířitelné pro potřebu veřejnosti a budeme rádi, když se dostanou mezi co nejvíce lidí. (Pozn.: význam a obsah dokumentů je chránen autorskými právy a nesmí být změněn bez souhlasu autorů.)

Na vyžádání E-mailem na adresu jeden.metr@seznam.cz rádi zašleme i verze v DOC. souborech pro lepší šířeni a kopírování, např. do Zpravodaje atp.

Děkuji vám jménem iniciativy 1Metr

Petr Fridrich
jeden.metr@seznam.cz

 


CANISTERAPEUTICKÉ ZKOUŠKY - ZKUŠEBNÍ ŘÁD
Obchodní společnost DAPAIV nabízí pořádání canisterapeutických zkoušek přímo pro členy našeho klubu. Podmínkou je pouze velký zájem z naší strany a určitý počet zůčastněných psů. V případě zájmu kontaktujte paní Drahonskou. Zde ke stažení ZKUŠEBNÍ ŘÁD této společnosti.

 


Nová kniha PRŮVODCE PSÍ REPRODUKCÍ
Od 5. dubna 2007 je na našem trhu nová velice poučná kniha s názvem Průvodce psí reprodukcí. Více informací či objednávky ZDE.

 


Nová kniha o Cane Corso na našem trhu!
Tato nová kniha nabízí pohled do historie plemene, hluboký rozbor jeho charakteru stejně jako rady, jak si vybrat štěně a zajistit jeho správnou výživu, výcvik poslušnosti a výchovu k čistotnosti, péči o zdraví a celkovou péči o psa. Majitelé přivítají dobrou radu autorky k přípravě domova na příchod štěněte, jeho socializaci a předcházení problémům se štěňaty. Navíc tato publikace nabízí přes 135 barevných fotografií, které jsou stejně informativní jako poutavé.

Druh vazby: Vázaná
Počet stran: 158
Formát knihy: 170x215
cena: 299kč

Knihu si můžete objednat ZDE.

 


Rádi bychom Vás upozornili, že se přibližně v září dočkáte v pořadí druhé knížky o Cane Corso v ČR!!! Knihu připravuje známá autorka (nejen kynologické) literatury, která je věnována především molossoidním plemenům psů a to hlavně středoasijským a kavkazským pasteveckým psům, paní Dr. Irena Sehnerová.

Toto o knize píše autorka:
Zcela nová, velmi zajímavá exkluzívní kniha, která je věnována speciálně italskému plemeni cane corso. V monografii najdete vše, co je na tomto plemeni zajímavého, ale i popis, podle jakých kritérií a proč si vybrat právě toto plemeno, jaké by mělo mít štěně vlastnosti či charakter, aby z něho vyrostl zdravý a udatný pes molosský, k jaké činnosti je lze využít a k jaké naopak ne. Najdete v ní též rady, jak o tato plemena pečovat či jak je vychovávat, aby byla tato mohutná zvířata zvladatelná atd. atpod.

Maloobchodní cena: 160 Kč

Druh vazby: Vázaná, tuhé desky
Počet stran: cca 96
Formát knihy: 159x226 mm
Tisk: na křídovém papíře
Ilustrace: Fotografie, grafiky a kresby

Pokud máte o knihu zájem, navštivte stránky paní Dr. Sehnerové a můžete si jí objednat již nyní!

 

©2005 Lenka | e-mail | homepage | | | | Zákonem č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání (v posledním znění) je v České republice kupírování uší zakázáno | | | |